Kas čia? Šio puslapio pagalba gali išsaugoti įrašą tolimesniam naudojimui, arba parodyti savo draugams per socialinius tinklus. Pranešimą apie įrašą galima nusiųsti ir el. paštu.

Kur norite publikuoti?

Nusiųsk draugui el. paštu

E-mail It
2007-11-12

Kaip skaičiuoti blogų lankytojus arba atsakymas vienamtokiam (nezinau.lt)

Publikuota: Politika

Vienastoks nusistebėjo mano teiginiais alfa.lt portalui, tai bandau atlikti pareigą ir paaiškinti plačiau savo asmeninę nuomonę.

Pirma, visi mano minėti skaičiai ir teiginiai yra orientuoti į tai, jog kalbama apie dienos auditoriją. Mano asmeniniu pavyzdžiu ir apibendrinančiu spėjimu, RSS lankytojai sudaro apie 33-50% visų konkretų tinklaraštį skaitančiųjų. Kitaip tariant, jeigu jūsų RSS srautas yra lygus X, tai bendras unikalių lankytojų srautas yra nuo 2X iki 3X.

Antra, kas yra „unikalus lankytojas“? Manyčiau, kad du realistiškiausi sprendimai –
tai IP adresų sekimas ir cookie naudojimas. Akivaizdu, kad tinklaraščiams žymiai patogesnis IP variantas. Taigi, lankytojus srautas per laiko vienetą – tai ir būtų tinklaraštį aplankiusių skirtingų IP adresų skaičius. IP adresų pasikartojimai rodytų tik srauto intensyvumo. Iš karto sutinku, jog toks metodas turi trūkumų: a) vieną IP adresą gali naudoti keli asmenys; b) vienas asmuo gali prisijungti iš skirtingų vietų.

Kartu galiu tik pritarti Artūro Jonkaus siūlymui, jog bendras unikalių tinklaraščių skaitytojų skaičiaus sekimo projektas būtų naujoji killer-application, kuri leistų pradėti puikias derybas dėl: a) reklamos; b) socialinių akcijų; c) kitų konkuravimo su standartiniais kanalais priemonių.

Trečia, kitas apibendrinantis spėjimas – tai reklamos pajamų dydis. Mano pirmoji prielaida – vienas reklaminio skydelio parodymas suteikia 1 cnt pajamų unikaliam IP adresui. Antroji prielaida – unikalaus srauto intensyvumas lygus 3 (t.y. vienas IP adresas atsiverčia 3 tinklalapius). Tada 10 tūkst. tinklalapių parodymų per dieną generuoja 33,33 Lt. Per mėnesį 1 tūkst. Lt.

Ketvirta, dėl bendro lankytojų srauto pastabos – tai tiesiogiai siejasi su mintimi apie dominuojančius technologinius tinklaraščius. Vieša paslaptis, jog skaitomiausios interneto portalų naujienos –  tai gyvenimo būdo, įžymybių nuotrupos ir kiti panašaus pobūdžio niekalai (mano asmeninė nuomonė :). Tol, kol Lietuvoje tinklaraščiai apie tai nerašys, tol jie nepritrauks masinio skaitytojo – t.y. tų naršytojų, kurie dabar susitelkę socialiniuose tinkluose (one.lt, klase.lt, frype.lt ir pan.), kurie težino interneto portalus, kuriems žodis „blogas“ kol kas teturi vieną reikšmę.


Atgal į: Kaip skaičiuoti blogų lankytojus arba atsakymas vienamtokiam (nezinau.lt)